Breaking News
You are here: Home / Google / Google Search / Panda Update dla początkujących

Panda Update dla początkujących

Artykuł “Fat Panda and Thin Content” opublikowany na seomoz.org bardzo dobrze pokazuje, jakie są powody ukarania przez Panda Update kilku dużych serwisów w Stanach i Wielkiej Brytanii.

.
Powtarzające sie treści na jednym serwisie

Powtarzające sie treści na serwisie oznaczają, że pod róznymi URLami tej samej domeny znajduje sie ten sam content.

 

Powtarzające-sie-tresci-na-jednym-serwisie

Powtarzające się treści na wielu serwisach

Powtarzające sie treści na wielu serwisach oznaczają, że pod różnymi URLami na różnych domenach znajduje sie ten sam content.

Powtarzające-sie-tresci-na-wielu-serwisach

Podobne treści na jednym serwisie


Podobne treści na jednym serwisie oznaczają, że pod różnymi URLami jednej domeny znajdują sie prawie identyczne treści.

Podobne-tresci-na-jednym-serwisie

Podobne treści na wielu serwisach


Podobne treści na wielu serwisach oznaczają, że pod różnymi URLami na różnych domenach znajdują się prawie identyczne treści.

Podobne-tresci-na-wielu-serwisach

Powtarzajace sie struktury architektury informacji na jednym serwisie


Powtarzajace sie struktury architektury informacji na jednym serwisie oznaczają, że na jednym serwisie powtarzajace sie elementy struktury architektury informacji (menu, footer, boxy z linkami itp.) zajmują zbyt wiele miejsca w stosunku do właściwego contentu.

Zbyt duża ilośc reklam


Zbyt duża ilośc reklam oznacza, że ilość i wielkośc form reklamowych na stronie jest zbyt duża w stosunku do ilości contentu.

 

Zbyt-duza-iloc-reklam

Kiedy spojrzymy na te przyczyny dokładniej, to do ukaranych w USA i UK serwisów w najwiekszym stopniu odnosza sie ostatnie 3 punkty. Do wszystkich ukaranych przez Panda Update serwisów odnosi się z pewnością zjawisko płytkości zamieszczanych w nich tekstów, które były zbyt podobne do tekstów publikowanych na innych serwisach, rozbudowane wewnętrzne struktury architektury informacji i przesycenie ich dużymi formami reklamowymi.

Przypomnę, że największe straty w pozycjach organicznych poniosły takie duże i znane serwisy contentowe jak: ciao.co.uk, ehow.com, about.com, answer.com

About Tomasz Sadowski

Profesjonalny pasjonat content marketingu i oddany wielbiciel technologii Google. Przedstawiciel w Polsce światowego lidera produkcji contentu TEXTBROKER.COM
Scroll To Top