Breaking News
You are here: Home / Google / Matt Cutts zdradza tajemnicę Google! W jaki sposób Google kategoryzuje linki i jak powinna wyglądać bezpieczna i skuteczna strategia działań SEO

Matt Cutts zdradza tajemnicę Google! W jaki sposób Google kategoryzuje linki i jak powinna wyglądać bezpieczna i skuteczna strategia działań SEO

W swoim nowym video, pod intrygującym tytułem „Can sites do well without using spammy techniques?“, +Matt Cutts zwraca uwagę, że w obecnych czasach „zamętu“ także małe serwisy mają szansę na osiąganie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania bez używania ryzykownych technik opartych na spamie. Nie ukrywa jednak, że zdobywanie koniecznych dla osiągnięcia sukcesu, wartościowych linków staje się zadaniem coraz trudniejszym….

 

)

I absolutely believe good guys can stay in a chance, and small sites and small businesses can stay in a chance, but I think, you know, this is May 2013, by the time we get to the end of the summer, I think more and more people will be saying okay, you stay in a chance, but don´t start out going to the black hat forums, trying to spam, trying to do hijinks and tricks, because that sort of technique is going to be less likely to work going forward. And so, yes it can take longer to build those links that are harder to get, but they are more likely to stand the test of time. So I would put a little bit of effort into thinking how do you get those hart links, not how you get those fast links, the easy links, the black hat links, the spam links.

Wspomniana przez Matt’a data – maj 2013, wskazuje, że video zostało nagrane już przed rokiem. Jego emisja wiąże się z tym, że tytułowe pytanie materiału, jest zapewne jednym z typowych pytań zadawanych przez webmasterów.

Trzeba zdawać sobie również sprawę, że odpowiedzi Matta mają z reguły charakter…. oględnie mówiąc bardzo… pytyjski. Są niejasne, niejednoznaczne, często trudne w interpretacji. Można jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa wywnioskować, że  Matt i jego ludzie z  Google Search Quality Team korzystają z dosyć prostego i jasnego podziału i hierarchii typów linków według ich rodzaju i wartości (czytaj: wpływu na rankingi!):

 

Hard Links

Hard Links są to linki, które powstają w sposób systematyczny i ciągły, w bezpośrednim związku z treściami aktualnie pojawiającymi się na stronie, do której te zewnętrzne linki prowadzą. Jest to najbardziej ceniony przez Google rodzaj linków, ponieważ w sposób najbardziej prawdopodobny wskazuje, że linki te powstały w sposób naturalny.

 

Fast Links

Fast Links są to linki, które nie maja co prawda bezpośredniego związku z aktualnym contentem pojawiającym się na stronie, ale są odniesieniami do wcześniej opublikowanych treści (linki powstają  na przykład w ramach prowadzonej kampanii content marketingowej). Tego rodzaju linki także cieszą się sporym zaufaniem Google.

 

Easy Links

Easy Links to wszystkie linki, które nie wykazują żadnego wiarygodnego związku z treściami pojawiającymi się na stronie, do której kierują i charakteryzują się niską jakością (na przykład występują w otoczeniu dużej ilości innych linków).  Ten rodzaj linków może już być toksyczny!

 

Spam Links

Spam Links to linki, które nie wykazują żadnego wiarygodnego związku z treściami pojawiającymi się na stronie, do której kierują a ich charakter jawnie wskazuje na próby manipulacji (na przykład: linki tekstowe wychodzą z anchor text będacych money keywords takie jak „szybkie kredyty warszawa”). Wysoka toksyczność!

 

Black Hat Links

Black Hat Links to linki, które nie wykazują żadnego wiarygodnego związku z treściami pojawiającymi się na stronie, do której kierują oraz wykazują właściwości linków pozyskanych w sposób niedopuszczalny bądź wręcz nielegalny ( chodzić tu może na przykład o duże ilości linków niskiej jakości pojawiających się w krótkim okresie czasu – tzw. blasty). Zabójcza toksyczność!

 

Jeżeli przyjrzymy się dokładnie definicjom podanym przez Matta wyraźnie możemy zauważyć podstawową wskazówkę:

STRATEGIA LINK-BUILDINGOWA NIE MOŻE POZOSTAWAĆ W ODERWANIU OD STRATEGII CONTENTOWEJ ON PAGE!

Kto chce aby jego strona pozostawała trwale wysoko w wynikach Googlewszystko jedno czy mówimy o małym lokalnym biznesie czy o wielkiej stronie korporacyjnej, musi dokładnie planować i konsekwentnie realizować przemyślaną strategię contentową.

Oznacza to w praktyce, że najbardziej skuteczną metodą na sukces w Google jest postępowanie według następujących 2 prostych kroków powtarzanych regularnie i jak najczęściej:

 

STEP 1 – Tworzenie wartościowych treści na własnej stronie

STEP 2 – Odpowiednia promocja naszych treści za pomocą mediów społecznościowych, poleceń redakcyjnych, advertoriali, mailingów i wszelkich innych dostępnych metod

STEP 3 – Śledzenie reakcji sieci na nasze wysiłki, ocena skuteczności, działania które przyniosą konwersję wzmianek bez linków na wzmianki z linkami.

STEP 4 – Optymalizacja strategii contentowej na podstawie poprzednich doświadczeń

STEP 5 – Tworzenie wartościowych treści….

 

i tak dalej i tak dalej ad infinitum.

 

Taka strategia, łącząca ściśle działania na stronie z działaniami zewnętrznymi i linkbuildingiem, nie tylko spowoduje, że będziemy bardziej widoczni w Google, ale, co może nawet ważniejsze, sprawi, że nasza firma zbuduje sobie w sieci własny, autentyczny autorytet, który otworzy przed nią zupełnie nowe możliwości i drogi rozwoju.

 

Praise Google!

About admin

Scroll To Top