Breaking News
You are here: Home / Google / LINKI NOFOLLOW NABIORĄ NOWEGO ZNACZENIA W SEO!
LINKI NOFOLLOW NABIORĄ NOWEGO ZNACZENIA W SEO!

LINKI NOFOLLOW NABIORĄ NOWEGO ZNACZENIA W SEO!

GOOGLE ZACZNIE UŻYWAĆ LINKÓW NOFOLLOW DO CRAWLOWANIA I INDEKSACJI. 

A PRAWDOPODOBNIE RÓWNIEŻ DO USTALANIA RANKINGU!!!

LINKI Z WIKIPEDII ZNOWU WAŻNE???

Według Google, uwzględnianie linków nofollow może przynieść lepszą jakość wyników wyszukiwania. Kolejnym interesującym pytaniem, z tym zagadnieniem związanym, jest jak wpłynie to na linki Wikipedii.

Google ogłosił w zeszłym roku, że od 1 marca 2020 roku linki oznaczone jako “nofollow”, “ugc” lub “sponsored” będą również brane pod uwagę przy crawlowaniu i indeksacji. 

Ale co to oznacza w odniesieniu do wyników wyszukiwania i rankingów? Gary Illyes z Google skomentował to w jednym z wywiadów. Na pytanie, czy powodem zmiany było wzmocnienie znaczenia linków w ustalaniu rankingów i uzyskanie lepsze wyników wyszukiwania, Illyes powiedział, że znaczniki Nofollow doprowadziły do deficytu ważnych sygnałów rankingowych. Algorytmy biorące pod uwagę linki rel=nofollow można uzyskać lepsze wyniki wyszukiwania.

No alt text provided for this image

Rosnąca liczba linków nofollow może powodować problemy dla Google. Jeśli webmasterzy stron internetowych ustawią wszystkie linki na “nofollow” w obawie przed negatywnymi konsekwencjami, Google traci możliwość odkrywania nowych treści i ich właściwej oceny.

Jest zatem całkiem możliwe, że wykorzystanie linków nofollow doprowadzi do zmian na stronach wyników wyszukiwania, chociaż Google wielokrotnie podkreślał, że zmiany te będą niewielkie.

Czy linki z Wikipedii będą przez Google znowu brane pod uwagę?

Uwzględnienie linków nofollow jest również ekscytujące w odniesieniu do Wikipedii: Linki z internetowej encyklopedii są na ogół ustawione na “nofollow” i dlatego do tej pory nie były przedmiotem oceny w rankingach. Czy to się zmieni?

Illyes nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi. Powiedział, że możliwe jest, że linki nofollow na Wikipedii będą ignorowane. Ale nadal nie jest jasne, czy na pewno tak będzie. W każdym razie Google przygotowało środki przeciwko nadużywaniu linkowania z Wikipedii.

Jest więc całkiem możliwe, że w przyszłości linki z Wikipedii ponownie odegrają rolę, jeśli chodzi o pozycje w wynikach wyszukiwania Google.

Illyes podkreślił, że webmasterzy stron internetowych nie muszą nic robić w związku z tymi zmianami. Nofollow nadal działa jak poprzednio. Należy również używać znaczników “ugc” i “sponsored”, aby pomóc Google w lepszym rozpoznawaniu znaczenia linków.

About admin

Leave a Reply

Scroll To Top