Breaking News
You are here: Home / Google / News / Chiny: Osobisty aspekt wycofania się Google z Chin

Chiny: Osobisty aspekt wycofania się Google z Chin

Google wycofało się z Chin do Hongkongu. W dzienniku Wall Street Journal opublikowano artykuł ujawniający kontekst tego wydarzenia. Istnieją osobiste motywy, dla których założyciel firmy Sergej Brin zdecydował o tym posunięciu.

Jak napisano w Wall Street Journal w wywiadzie z  Sergejem Brinem, ma to związek z przeszłością Brina, który w wieku 6 lat przeniósł się ze Związku Sowieckiego do USA. Totalitarne reżimy przypominają Brinowi jego stary kraj: systematyczne wyniszczanie wszystkich inaczej myślących.

Po igrzyskach olimpijskich w roku 2008 w Pekinie sytaucja w tym względzie w Chinach stale się pogarsza. Kroplą przepełniającą czarę goryczy był atak hackerów na początku tego roku. W trakcie tego ataku skradzione zostałe dane firm oraz organizacji walczących w Chinach o prawa człowieka. Jest bardzo prawdopodobne, że za tym atakiem stał chiński rząd.

Siergej Brin spostrzega wycofabue się Google z China jako swój sukces. Jest to jasny sygnał dla wszystkich innych p[aństw, które zamierzałyby w przyszłości ograniczać wolny dostęp do internetu.

About Tomasz Sadowski

Profesjonalny pasjonat content marketingu i oddany wielbiciel technologii Google. Przedstawiciel w Polsce światowego lidera produkcji contentu TEXTBROKER.COM

Comments are closed.

Scroll To Top