Breaking News
You are here: Home / Google / News / Google pracuje nad urządzeniem konkurencyjnym dla iPad’a – Google Pad?

Google pracuje nad urządzeniem konkurencyjnym dla iPad’a – Google Pad?

W ostatnich tygodniach pojawiły się pogłoski na temat tabletu Googla. Na blogu New York Times pojawiła się informacja, że takie urządzanie jest już konstruowane.

Podobno prezes Google Schmidt zapowiedział wprowadzenie googlowskiego tabletu na jednym z nieoficjalnych przyjęć firmowych. Prowadzone są rozmowy z producentami hardwaru. Możliwym  partnerem będzie firma HTC, która już wcześniej produkowała dla Google Nexus One i inne mobilne urządzenia. Także HP bierze udział w tych rozmowach, ponieważ chce wypuścić na rynek urządzeni będące konkurencja dla iPad’a z zainstalowanym systemem Android.

Najwięcej mówi się o urządzeniu  HTC z systemem Android 2.1-Basis. Opcjonalnie mógłby tam być zainstalowany Google Chrome OS. Jednak wiadomo, że Gogle chce najpierw implementować Chrome OS na notebook;acj, a później przyjdzie czas również na tablety.

Także Nokia pracuje nad własnym urządzeniem tabletowym…

About Tomasz Sadowski

Profesjonalny pasjonat content marketingu i oddany wielbiciel technologii Google. Przedstawiciel w Polsce światowego lidera produkcji contentu TEXTBROKER.COM

Leave a Reply

Scroll To Top