Breaking News
You are here: Home / Google / TOKSYCZNE LINKI? TO ŻADEN PROBLEM!
TOKSYCZNE LINKI? TO ŻADEN PROBLEM!

TOKSYCZNE LINKI? TO ŻADEN PROBLEM!

Jeśli chodzi o tzw. toksyczne linki, to zdecydowana większość stron internetowych nie ma z tym żadnego problemu – przynajmniej jeśli chodzi o linki stworzone z winy własnej. Według Johannesa Müllera, są ważniejsze problemy, którymi należy się zająć.

Termin “Toksyczne linki” – odnosi się do linków, które mogą zaszkodzić stronie internetowej, ponieważ naruszają wytyczne Google. Istnieje wiele różnych rodzajów takich linków. Na przykład, jeśli linki są na dużą skalę kupowane lub wymieniane, to może to być problematyczne. Również tzw. negatywne SEO, które obejmuje zamieszczanie linków spamowych, aby zaszkodzić konkurentowi, może prowadzić do powstania problemów.

Z tego powodu webmasterzy często zadają sobie pytanie, czy nie powinni “zneutralizować” wątpliwych powiązań z narzędziem Disavow, aby uniknąć ryzyka podjęcia przez Google ręcznych działań. Odpowiedź Google na to pytanie jest taka, że “neutralizacja” linków jest konieczna tylko wtedy, gdy została już nałożona kara manualna lub gdy istnieje ryzyko, że taka kara może zostać nałożona. Wynika to z faktu, że Google zazwyczaj po prostu ignoruje problematyczne linki.

Niemniej jednak, niepewność wśród webmasterów na ten temat jest nadal duża. Pokazuje to tweet użytkownika, który chciałby mieć podgląd “toksycznych linków” w Google Search Console, połączony z opcją natychmiastowej ich neutralizacji.

Johannes Müller odpowiedział, że większość stron nie ma żadnych toksycznych linków, a przynajmniej żadnych, które zostały stworzone samodzielnie. Jego zdaniem, istnieją bardziej istotne kwestie optymalizacyjne, którymi powinni zająć się webmasterzy stron internetowych i inżynierowie z Google.

No alt text provided for this image

KONKLUZJA: Zachowajcie zimną krew, gdy chodzi o “złe” linki. W razie wątpliwości należy najpierw zastanowić się, czy w przeszłości samemu wykonywałeś jakieś działania, które mogły doprowadzić do powstania większej liczby problematycznych linków. Przy zakupie wcześniej używanych domen należy również sprawdzić, czy nie prowadzą do nich “toksyczne linki”. Poprzedni właściciel mógł linkować spamem, jeszcze w czasach, kiedy podobne praktyki były rzeczywiście skuteczne.

W większości przypadków jednak neutralizacja takich linków i tak nie jest wcale konieczna, ponieważ Google po prostu je ignoruje.

About admin

Leave a Reply

Scroll To Top