Breaking News
You are here: Home / SEO / SEO i SEA w e-commerce

SEO i SEA w e-commerce

Niemiecka agencja interaktywna SEM Deutschland opublikowała bardzo ciekawe badania dotyczące SEMu, optymalizacji i analityki w dziedzinie e-commerce.

Badaniu poddano obecny status quo w dziedzinie SEA i SEO (stan na styczeń 2011) 97 wiodących niemieckich sklepów internetowych.

Krótki przegląd głównych wniosków z tego badania:

  • Wyniki organiczne są najważniejszym źródłem trafficu sklepów internetowych, wyprzedzając Google AdWords i wyszukiwania w Google Shopping (do nas też to może w końcu dotrze).
  • Wyszukiwania Google Shopping to najważniejsze źródło trafficu z universal search’u, wieksze niż Google Places.
  • E-commerce zorientowany na B2B jest dobrze widoczny w wynikach organicznych, ale słaby w Google AdWords.
  • Najaktywniejsze w Google AdWords są sklepy z akcesoriami biurowymi, za to w tej branży jest sporo do zrobienia jeżeli chodzi o organic
  • Najaktywniejsza w SEO i SEM (AdWords) jest branża odzieżowa
  • E-księgarnie są bardzo mało aktywne w działań optymalizacyjnych i SEM (może to wynikać z totalnej dominacji amazona na rynku niemieckim)

Całość badań w PDF tutaj

Warto sie z nimi zapoznać, bo chociaż dotyczą tak różnego od naszego rynku, to według moich obserwacji Niemcy w dziedzinie internetowej zawsze wyprzedzały Polskę o około 1,5-2 lat. Jest więc to rodzaj wejrzenia w naszą własną przyszłość.

About Tomasz Sadowski

Profesjonalny pasjonat content marketingu i oddany wielbiciel technologii Google. Przedstawiciel w Polsce światowego lidera produkcji contentu TEXTBROKER.COM

Leave a Reply

Scroll To Top