Breaking News
You are here: Home / SEO / Sitemaps / Grafika w sitemapach

Grafika w sitemapach

Oficjalny blog Google poinformował wczoraj wieczorem, że od zaraz do sitemap mogą być dodawane adresy zdjęć i grafik (zobacz: Adding Images to your Sitemaps). Zaleta tego rozwiązania jest oczywista: można za pomocą tego rozwiązania informować Google jakie grafiki są istotne. Dotyczy to zresztą nie tylko grafik wywoływanych za pomocą JavaScriptu (chociaż te jak się wydaje od dawna są już indeksowane). Ta nowa funkcja będzie bardzo pomocna dla stron zawierając duże ilości zdjęć.

Przykładowy kod sitemapy, podany przez Google wygląda następująco:

<?xml version=”1.0″ encoding=”UTF-8″?>
<urlset xmlns=”http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9″
xmlns:image=”http://www.google.com/schemas/sitemap-image/1.1″>
<url>
<loc>http://example.com/sample.html</loc>
<image:image>
<image:loc>http://example.com/image.jpg</image:loc>
</image:image>
</url>
</urlset>

W uproszczeniu: w UrlSet trzeba dodać dodatkowy schemat dla obrazów. Wtedy można dodać do każdej strony, która zawiera jakiś obraz lub większą ilość obrazów dodać ich źródło jako: “image:loc”.

Efektem wprowadzonych zmian, jak się można spodziewać, będzie prawdopodobnie szybsza indeksacja obrazów, która obecnie trwa o wiele dłużej niż innych elementów na stronie.

About Tomasz Sadowski

Profesjonalny pasjonat content marketingu i oddany wielbiciel technologii Google. Przedstawiciel w Polsce światowego lidera produkcji contentu TEXTBROKER.COM

Comments are closed.

Scroll To Top